Zwierzynieckie zabytki i przepiękne okolice

Jak mowa o spędzaniu urlopu w ciekawych otoczeniach, nie można zapominać o Zwierzyńcu. Miejscowość położona malowniczo w województwie lubelskim, już dawno zyskała przydomek „serca Roztocza”. Nie dziwi więc na pewno to, iż co roku odwiedza to miejsce bardzo wiele osób, które poszukują przede wszystkim możliwości spędzenia urlopu w ciszy i spokoju. Zwierzyniec zaś oferuje takie właśnie warunki. Rosnące zainteresowanie tym miejscem jako punktem urlopowym powoduje, iż rozwój miejscowości pod względem infrastruktury turystycznej jest bardzo duży. Baza noclegowa () to z każdym rokiem coraz więcej możliwości, każdy więc bez trudu powinien znaleźć dopasowane do swoich potrzeb noclegi. Zwierzyniec to bardzo wiele kwater prywatnych, które turyści uwielbiają, często bowiem są one bardzo ciekawie położone.

Podczas pobytu w Zwierzyńcu nikt nie będzie się nudził, ponieważ jest tam wiele interesujących rzeczy. Na pierwszym miejscu na pewno powinno się postawić możliwość obejrzenia znajdujących się tam zabytków. Do ciekawych miejsc zaliczyć trzeba przede wszystkim kościół św. Jana Nepomucena, który z daleka przyciąga wzrok i uwagę. Tak samo interesującym miejscem jest browar, pochodzący z XVII wieku czy też Zespół Rezydencji Plenipotenta Ordynacji. Nie można pominąć także kościoła Matki Bożej Królowej Polski, w którym poza piękną architekturą można podziwiać między innymi makietę obozu przesiedleńczego z czasów II wojny światowej oraz poświęconą temu właśnie miejscu tablicę pamiątkową.

Zwierzyniec to także bliskość rzek, co sprzyja rozwojowi atrakcji turystycznych z nimi związanych. Przede wszystkim bez problemu można znaleźć miejsce, gdzie można zażyć kąpieli, jak również skorzystać z jednego z wielu organizowanych tutaj spływów kajakowych. Ich różnorodność powoduje, że bez trudu można wybrać idealną dla siebie ofertę, nawet nie mając zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Do ciekawych atrakcji zaliczyć trzeba tak samo paintball, który organizowany jest tutaj w bardzo ciekawych otoczeniach. Można oglądać miejscowość z poziomu bryczki czy siodełka roweru. Działają tutaj wypożyczalnie rowerów, a bliskość szlaków turystycznych, w tym także wielu rowerowych sprawia, że zwiedzanie miejscowości jak też jej najbliższej okolicy nie tworzy problemów. Fakt że Zwierzyniec leży blisko Roztoczańskiego Parku Narodowego powoduje, że krajobrazy tutaj są przepiękne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>