Z kulturą w Kruklankach

Kruklanki to nie tylko wspaniała przyroda i piękne widoki. To również liczne wydarzenia kulturalne, które zaciekawią każdego. Co roku organizowane są między innymi różne bale, a najbardziej popularny jest od trzech lat „Bal Sołtysa”. Warto też wziąć udział w wielu rajdach rowerowych, które mają tak poprowadzone trasy, że każdy uczestnik zachwyci się pięknymi widokami i zieloną okolicą. Dużym uznaniem nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również turystów jest coroczna „Wystawa Bożonarodzeniowa” i konkurs na najładniejszą świąteczną kartkę. Oprócz tego ogromnym powodzeniem cieszą się warsztaty ceramiczne. Każdy z uczestników może się tutaj zapoznać z różnymi technikami zdobniczymi, sposobem wyrabiania masy ceramicznej, modelowaniem z gliny czy z rzeźbą figuralną. Jest to świetna zabawa dla całej rodziny, a wykonane przedmioty możemy bez problemu zabrać na pamiątkę. Będzie to na pewno miłe wspomnienie wyjazdu do Kruklanek. Nie można zapomnieć też o bardzo popularnych od pewnego czasu spływach kajakowych Sapiną. Trasa wynosi trzydzieści dwa kilometry. Sapina jest jedną z bardzo malowniczych rzek na Mazurach. Szlak spływu nadaje się do każdego kajaka i jest to szlak łatwy do pokonania. Cała trasa jest objęta strefą ciszy, więc możemy się tutaj maksymalnie zrelaksować.

Jeśli chodzi o noclegi w Kruklankach, to warto wybrać „Pensjonat Żabie Oko”, który ma do dyspozycji dwanaście pokoi. Są one wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, duże łóżka oraz łazienkę z wanną lub kabiną prysznicową. Przed budynkiem znajduje się duży ogród ze sprzętem do grillowania oraz plac zabaw dla dzieci. Posiłki możemy zjeść w tutejszym barze, a auto zostawić na bezpłatnym parkingu, który jest monitorowany. Na specjalne życzenie goście hotelowi mogą dostać dania dietetyczne. „Pensjonat Żabie Oko” jest położony w cichej, spokojnej oraz zielonej okolicy, która zachęca swoich gości do różnych form wypoczynku. Można wypożyczyć rowery, pójść na długi spacer, powędkować, popływać kajakiem czy też pojeździć konno. Zaletą tego miejsca jest pełna akceptacja zwierząt domowych i to bez żadnych opłat dodatkowych. Warto zabrać przyjaciół czy rodzinę i samemu się przekonać jak tu jest ładnie, wygodnie i jak fantastycznie możemy spędzić czas na łonie natury podziwiając okoliczną przyrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>