Wakacje w górach: którą miejscowość wybrać?

Zmorą wielu turystów, z którą trzeba się mierzyć praktycznie co roku, a nawet i częściej jeśli wyjeżdżamy na urlopy w zimę lub korzystamy z długich weekendów jest wybór miejsca, do którego się udamy. Jest oczywiście spora grupa osób wiernych od lat jednej miejscowości, ale są też liczni turyści, którzy starają się urozmaicać swoje wakacje. Jeśli więc w jednym roku byli nad morzem, w kolejnym za granicą, a w następnym bawili się na żaglówkach na Mazurach to ich wybór na kolejne wakacje w większości przypadków padnie na góry. Pytanie tylko, gdzie dokładnie skoro w Polsce gór nie brakuje, a miejscowości górskich o turystycznych zapleczach jest naprawdę bardzo wiele.

Wybierz, co bardziej cenisz

Do wyboru jest po pierwsze, naprawdę ogromna baza noclegowa, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie w górach coś dla siebie. Dostępne dla turystów są kwatery prywatne, które stanowią prawie jedną czwartą wszystkich rabczańskich miejsc noclegowych, ale również hotele i pensjonaty oraz ośrodki dla kuracjuszy. Te ostatnie siłą rzeczy przeznaczone są dla osób, które do Rabki-Zdroju przyjeżdżają nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również zdrowotnych, aby skorzystać z usług tutejszych uzdrowisk i sanatoriów. W górach kryje się bowiem wiele solnych źródeł, które wykorzystywane są następnie w procesach medycznych do kąpieli, inhalacji oraz naparów. Wybór noclegu nie jest jednak aż tak wielkim problemem jak wybór miejsca, do którego pojedziemy. Zazwyczaj turyści dzielą się na dwie grupy – pierwsza z nich wybiera zatłoczone turystyczne miejscowości, druga z kolei bardziej ceni sobie małe miasteczka, gdzie turystów wcale nie jest tak wielu, a górskie szlaki nie wyglądają jak trasy pielgrzymkowe z ciągnącymi się sznurami piechurów.

Jazda w ciemno

Jest również jeszcze jedna grupa turystów, którzy swoje wakacje wybierają dość specyficznie – wsiadając w samochód i jadąc w góry bez konkretnego celu. Zatrzymują się w miejscu, które im po prostu będzie odpowiadało albo ze względu na cenę, albo okolicę, albo dostępne atrakcje. Bardzo często wynajmują noclegi w Rabce, ponieważ to uzdrowiskowe miasteczko ma wszystko, czego można oczekiwać od turystycznej miejscowości. Dostęp do górskich szlaków, w tym do dwóch najbardziej znanych w Beskidach, licznych atrakcji historycznych oraz architektonicznych, muzeów, instytucji kulturowych oraz oczywiście do samego zaplecza medyczno-uzdrowiskowego. Rabka to również fantastyczne widoki i krajobrazy, które urzekają nawet największych pasjonatów Tatr i Zakopanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>