Ryn – malowniczo na Mazurach

Ryn jest niewielkim miastem leżącym w województwie warmińsko-mazurskim, nad dwoma uroczymi jeziorami: Ołów i Ryńskim. Głównym czynnikiem przyciągającym tutaj turystów jest przepiękna okolica. Oprócz niesamowitych atutów naturalnych, Ryn znany jest również z zabytków oraz wydarzeń historycznych, które miały tu miejsce.

Jednym z najpopularniejszych zabytków Ryna jest zamek. Budowla ta została wzniesiona przez Krzyżaków. Choć budowa trwała kilkadziesiąt lat, to najwcześniejsze wzmianki na jej temat pochodzą z początku XIV wieku. Na temat zamku krążą przeróżne, mrożące krew w żyłach legendy. Jedna z nich głosi, że księżna Anna, żona Witolda, została zamurowana wraz ze swoimi dziećmi w zamkowych piwnicach. Podobno można tam spotkać ducha Białej Damy krążącego po zamku od setek lat. Miejsce to jest bardzo ciekawe i klimatyczne, dlatego będąc w Rynie warto je odwiedzić. W terminach od maja do sierpnia można w towarzystwie przewodnika zwiedzić historyczną warownię. Na terenie zamku znajduje się wyśmienitej klasy restauracja, hotel oraz spa. Domeną restauracji jest wyśmienite jedzenie, cenione wśród nawet najbardziej wymagających smakoszy. Potrawy są tradycyjnym wydaniem kuchni północno-wschodniej Polski, a domeną menu są świeże ryby oraz wspaniałej jakości mięso.

Baza noclegowa w Rynie posiada ciekawe oferty noclegowe (info), chociaż w okresie wiosenno-letnim znacznie się uszczupla. Miejsce to odwiedza wielu turystów gotowych zwiedzić okazały zamek i zapoznać się z jego legendami. Dlatego warto zaplanować swój urlop znacznie wcześniej, pamiętając o rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem. Noclegi w Rynie oprócz ekskluzywnego zamkowego hotelu, to także kwatery prywatne, pensjonaty i domki letniskowe. We wszystkich z nich gościnni gospodarze dbają o udany wypoczynek swoich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>