Odkryj piękno Leszna – Wielkopolska

W Polsce znajduje się mnóstwo niedocenianych miast. Nie są one stolicami województw. Można powiedzieć, że znajdują się w ich cieniu. Tak sytuacja wygląda w przypadku Leszna, miasta liczącego ok. sześćdziesięciu pięciu tysięcy mieszkańców. Miasto położone jest w południowo-zachodniej Wielkopolsce.

W odległości około dziesięciu kilometrów od centrum miasta znajduje się Jezioro Łoniewskie, które jest przede wszystkim rajem dla miłośników wędkarstwa. Miejscowe łowiska obfitują w takie gatunki ryb jak: sandacz, sum, węgorz, lin, szczupaki, leszcz oraz karp. W okresie letnim nadbrzeżna, piaszczysta plaża staje się bardzo popularnym miejscem w Osiecznej. Jednym z najpopularniejszych kąpielisk w okresie letnim w województwie wielkopolskim jest to znajdujące się nad jeziorem Dominickim, które graniczy z Przemęckim Parkiem Krajobrazowym. Przez największy w okolicy zbiornik wodny przebiega bardzo popularny Konwaliowy Szlak Kajakowy. Boszkowo to jeden z najpopularniejszych kurortów nadjeziornych w Wielkopolsce. Idealnym miejscem dla dużych i małych jest Centrum Rekreacji Akwawit, czyli leszczyński Aquapark. Znajdują się tam baseny zarówno dla dzieci jak i dla sportowców, liczne zjeżdżalnie oraz specjalne spływy, fale i rzeki. Na wszystkich zmęczonych i zapracowanych czeka SPA ze strefą relaksu. Ponadto w ośrodku znajduje się restauracja oraz hotel.

Dużą atrakcją Leszna jest także FreeFlyCenter, czyli niezwykły tunel aerodynamiczny. Chyba każdy z nas marzył kiedyś o lataniu. Dziś morze stać się to rzeczywistością, dzięki leszczyńskiemu ośrodkowi rozrywki. Nie martw się, jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z taką formą spędzania czasu, gdyż we wszystkim poinstruują i zadbają o twoje bezpieczeństwo instruktorzy. W zależności od czasu i ilości lotów ceny za 2 przeloty po 2 minuty kosztują ponad 130 złotych. Z pewnością atrakcja nie należy do najtańszych, jednak emocje i wrażenia są bezcenne i pozostają na całe życie.

Leszno ma spory potencjał turystyczny. Miejscowa baza noclegowa jest bardzo atrakcyjna i bogata w tanie jak i luksusowe oferty {meteor-turystyka.pl}. Jednym z najpiękniejszych obiektów jest trzygwiazdkowy Hotel Antonińska. Oferuje piękny taras i widok na miasto. Goście mają do dyspozycji Spa, bar oraz wannę z hydromasażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>