Międzybrodzkie wakacje na Śląsku

Międzybrodzie Bialskie jest niewielką miejscowością turystyczną położoną nieopodal Żywca i Bielska-Białej. Dzięki dogodnym szlakom komunikacyjnym bez najmniejszego problemu dojedziesz tu zarówno komunikacją publiczną jak i własnym środkiem transportu. Ta niewielka miejscowość leży nie tylko u podnóża przepięknych beskidzkich wzniesień, ale również sąsiaduje z jeziorem Międzybrodzkim. Ten sztuczny zbiornik wodny powstał bezpośrednio w wyniku działalności człowieka – po wybudowaniu zapory na rzece Sole.

Przepiękna okolica sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Bezpieczeństwo podczas rodzinnych kąpieli w jeziorze zapewnia wykwalifikowana kadra ratownicza zatrudniona na strzeżonych kąpieliskach. W okolicy działają również wypożyczalnie sprzętu wodnego. Niewielkim kosztem można wypożyczyć łódkę wiosłową, rowerek wodny lub kajak i podziwiać niesamowite widoki rozpościerające się z tafli jeziora.

Międzybrodzie Bialskie warto odwiedzić nie tylko podczas sezonu wakacyjnego. Równie ciekawie spędzisz tutaj czas w miesiącach zimowych. Wzdłuż kolejki prowadzącej na szczyt góry Żar wybudowano trasę narciarską. Jest to doskonałe miejsce do nauki jazdy na nartach. Stoki o niskim nachyleniu idealnie nadają się nawet dla najmłodszych adeptów szkółki narciarskiej, a dzięki temu, że stok posiada sztuczne oświetlenie, to bez przeszkód można na nim szaleć do późnych godzin nocnych.

W Międzybrodziu Bialskim czeka na ciebie doskonale rozwinięta baza noclegowa, na którą składa się kilkadziesiąt obiektów o zróżnicowanym standardzie (meteor). Goście mogą wybrać pobyt w hotelu o podwyższonym standardzie lub na kwaterze prywatnej, gdzie bezsprzecznie króluje rodzinna atmosfera, a pobyt umilają gościom domowe posiłki przygotowywane z miejscowych produktów. Jeżeli chcesz w najbliższym czasie odwiedzić Międzybrodzie Bialskie to już dziś powinieneś poszukać wolnego noclegu. Większość obiektów udostępnia informacje o wolnych pokojach na swoich stronach internetowych. Rezerwując pokój nie zapomnij dopytać o wysokość wymaganej zaliczki i terminie jej wpłaty. Jeżeli nie dopełnisz tych formalności, to dokonana przez ciebie rezerwacja może okazać się nieważna i będziesz musiał szukać wolnej kwatery po przyjeździe na miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>