Jezioro Drwęckie – nowinki w Ostródzie

Ostróda poza swoimi atrakcjami turystycznymi przyciąga także pięknymi, malowniczymi terenami, z urzekającymi krajobrazami. Miasto to stanowi raj dla rowerzystów, gdyż przez nie biegnie kilka ścieżek rowerowych oraz w pobliżu znajduje się punkt, w którym można taki sprzęt wypożyczyć za niewielką opłatą. Poruszając się rowerem bądź pieszo można podziwiać zabytkową architekturę i piękną zieleń. W Ostródzie są idealne warunki zarówno do żeglowania jak i pływania kajakami czy też jazdy na nartach wodnych. Te ostatnie są zainstalowane na jeziorze Drwęckim, a ich tor wodny ma około 800 metrów długości. Na brzegu jeziora można wypożyczyć sprzęt wodny, znajduje się tam także kilka natrysków, przebieralnia i specjalne zaplecze dla narciarzy. Ponadto nad bezpieczeństwem narciarzy wodnych nieustannie czuwają ratownicy oraz wykwalifikowany instruktor.

Należy także pamiętać o kanale Ostródzko-Elbląskim, który jest jedyną taką atrakcją w całej Europie. Kanał ten ma łączną długość ok. 130 kilometrów, wraz z licznymi odgałęzieniami. Podczas wycieczki nie może zabraknąć odwiedzin kościoła pod wezwaniem świętego Dominika Savio. Jest to gotycka świątynia, powstała w XIV wieku, wielokrotnie była ona podpalana ale mimo, tego wciąż odradzała się na nowo dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców tamtych terenów. Po aktywnie spędzonym dniu warto zatrzymać się w hotelu Sajmino, położonym przy ulicy Kajaki 6 w naszej uroczej Ostródzie. Trzeba zaznaczyć, iż jest oddalony tylko o dziewięć kilometrów od molo. Posiada stały dostęp do internetu, sale konferencyjną, bilard, grill, a także saunę. Do naszej dyspozycji są pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe i wspaniałe apartamenty, w sumie 66 miejsc noclegowych.

Oczywiście, będąc w Ostródzie turyści mają do wyboru mnóstwo hoteli, pensjonatów czy też gospodarstw agroturystycznych, gdzie czekają na nas fantastyczne noclegi, a nawet możemy spędzić noc na polu namiotowym. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na agroturystykę to godnym polecenia byłoby gospodarstwo ”Zapiecek”. Zapewnia ono zakwaterowanie dla dziesięciu osób w pokojach dwu- i trzyosobowych. Posiada aneksy kuchenne oraz łazienki. Dodatkową atrakcją jaką zapewniają właściciele są różnego rodzaju kursy, między innymi goście mogą wziąć udział w kursie gastronomicznym bądź renowacji starych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>