Eskapady kolejką wąskotorową w Jantarze

Jantar jest małą miejscowością turystyczną, która swe główne korzyści czerpie z nadbałtyckiego położenia. To tutaj przy plaży toczy się w okresie sezonu letniego całe życie tej niespełna tysięcznej wsi. Ta mała ilość mieszańców bowiem w lecie wzrasta niemal dwukrotnie. Główną zaletą jest panująca tutaj cisza i spokój, jakich brakuje w dużych miejskich aglomeracjach. Sceptycy twierdzą, iż jest to wada, i że nic się tutaj nie dzieje. Każdy jednak, kto miał okazję spędzić tutaj wakacje przyzna, iż jest to miejsce idealne na urlop będący ucieczką od zgiełku codzienności. Jest to również doskonała baza wypadowa po okolicy.

Na terenie osady funkcjonuje bowiem bardzo popularna wśród turystów kolejka wąskotorowa. W samej wiosce znajdują się przystanki, na których można przyłączyć się do tej niesamowitej podróży. Będzie to z pewnością nie lada atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, spośród których spore grono z pewnością nie miało okazji przejechać się takim pojazdem. Wsiadając do kolejki można nią pojechać do Grudziądza lub też do innych miejscowości. Kupując bilet można również zwiedzić zamek w pobliskim Malborku. Choć w samym Jantarze atrakcji nie brakuje, to z pewnością szynowy pojazd będzie największą z nich.

W okresie letnim funkcjonuje codziennie. Do wyboru klienci mają zarówno zamknięte wagony, jak i otwarte, które pozwalają na podziwianie panoramy okolicy. Należy się liczyć z tym, iż będą mocno zatłoczone, gdyż pojazd cieszy się ogromną popularnością. Przejażdżkę warto zatem połączyć ze zwiedzaniem okolicy. Decydując się na eskapadę należy jednak pamiętać, iż przejścia w wagonach są dosyć wąskie i jeżeli podróżujemy z dzieckiem w wózku lepiej wybrać wagony odkryte. W całej kolejce nie ma również toalet.

Baza noclegowa Jantaru jest wystarczająca na potrzeby tej miejscowości, charakteryzuje się również niskimi jak na polskie nadbrzeże cenami. Dostępne są tutaj jednak różnego rodzaju noclegi. Jantar dysponuje głównie gospodarstwami agroturystycznymi, ale również kwaterami prywatnymi czy ośrodkami wypoczynkowymi. Decydując się na rezerwację noclegów w Jantarze (wynajem/portal/Meteor), możemy mieć pewność, iż odpoczniemy w ciszy i spokoju, pragnąc jednak większej ilości atrakcji możemy się udać na wycieczkę wspomnianą wyżej kolejką wąskotorową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>