Dlaczego warto wybrać się do Darłowa?

Darłowo to jedna z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości w Polsce, jakimi możemy się poszczycić. Znajduje się ono w województwie zachodniopomorskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Miasto to może pochwalić się dostępem do morza, przepięknej, czystej i piaszczystej plaży oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. Oczywiście jest to miejsce bardzo dobrze znane turystom stąd też niezwykle łatwo znaleźć tu noclegi w bliskim sąsiedztwie plaży.

Darłowo jest również znane ze znajdującego się tam w ujściu rzeki Wieprzy portu morskiego. Port istnieje od 1965 roku. Jest nie tylko typowym portem handlowym oraz rybackim, ale także turystycznym. Właśnie z Darłowa Kołobrzeska Żegluga Pasażerska organizuje latem rejsy na duńską wyspę Bornholm. Jest to jedna z największych atrakcji tej miejscowości, która pozwala nam bardzo ciekawie spędzić wakacje. Możliwość przepłynięcia się promem jest też niesamowitą przygodą, którą naprawdę warto przeżyć. Możemy zatem ustalić, że Darłowo to nasza baza wypadowa, z której wyruszamy na Bornholm i tym sposobem mamy możliwość spędzenia urlopu zarówno w Polsce jak też i szybkiej wizyty za granicą. Istnieje możliwość wypłynięcia tego samego dnia rano i powrotu wieczorem – i na to zwykle decyduje się większość turystów.

Poza tym w samym Darłowie jest też co zwiedzać – przepiękny rynek w śródmieściu, słynny Zamek Książąt Pomorskich, barokowy ratusz, Brama Wysoka czy też Kościół Mariacki to tylko niektóre z miejsc, jakie koniecznie trzeba tam odwiedzić. Śródmieście w Darłowie jest warte zobaczenia szczególnie, że zachował się w nim szczególny układ urbanistyczny, właściwy dla średniowiecznych miasteczek – z rynkiem położonym centralnie, jako głównym placem w mieście. Stosunkowo niedaleko stamtąd do innych równie malowniczych miejscowości takich jak Ustka, w której na pewno warto zobaczyć latarnię morską czy przejść się po promenadzie, czy też słynne wśród wszystkich miłośników wakacji nad morzem Łazy, w których znajduje się również bardzo dobrze znany obszar chroniony Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Przede wszystkim jednak Darłowo to doskonałe miejsce, gdzie można odpocząć, zrelaksować się i naładować akumulatory, a przede wszystkim pooddychać świeżym, czystym i przesyconym jodem powietrzem.

Jedna myśl na temat “Dlaczego warto wybrać się do Darłowa?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>