Dlaczego warto odwiedzić Tylicz?

Tylicz jest urokliwie położoną wsią, znajdującą się w województwie małopolskim. Bliskość Beskidu Sądeckiego, Krynicy-Zdroju [-> Wikipedia], Słowacji oraz rozwinięta baza noclegowa sprawia, że to miejsce pozwala na korzystanie z wielu form aktywnego wypoczynku, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Niezależnie czy wybierasz się na wypoczynek z drugą połówką, dzieckiem czy też preferujesz samotne wojaże, w Tyliczu masz możliwość poprawy kondycji, wyciszenia się i nabrania sił na cały rok. Jest to niewielka, położona na uboczu wioska, więc unikniesz w niej tłumów turystów i ulicznych korków.

Letnią porą amatorzy dzikiej przyrody z pewnością docenią dostępność szlaków turystycznych, które można przemierzać pieszo, na rowerze czy też na grzbiecie konia. Znajdujące się w okolicy stadniny koni zachęcają zapracowanych mieszczuchów, aby choć na chwilę mogli uciec od wielkomiejskich problemów w głąb zielonych pól i pięknych, malowniczych krajobrazów. Niewątpliwą atrakcją jest również możliwość zobaczenia hodowli owiec i kóz, skosztowania prawdziwego oscypka i koziego mleka. Już od początku sezonu wakacyjnego okoliczne lasy kuszą swoim smakowitym runem. Maślaki, kozaki, prawdziwki i rydze stanowią wizytówkę tych okolic. Ich mnogość pozwoli na przygotowanie pysznej kolacji i zrobienie zapasu marynowanych grzybów na zimę. Natomiast turyści spragnieni miejskich atrakcji mogą odwiedzić oddaloną zaledwie o 6 kilometrów Krynicę-Zdrój.

Zimą zaś Tylicz staje się wioską narciarską. Amatorzy białego szaleństwa mogą skorzystać z 16 wyciągów oraz szerokich i doskonale zorganizowanych tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności – dzięki temu w Tyliczu zimą mogą bawić się zarówno weterani sportów zimowych, jak i osoby stawiające pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Wyciągi orczykowe, ratraki, sztuczne oświetlenie i bogata baza noclegowa oraz gastronomiczna, licencjonowane szkółki narciarskie, serwis i wypożyczalnie sprzętu sportowego – to jest magnes, który przyciąga do Tylicza turystów nie tylko z naszego kraju. Nie musisz umieć jeździć na nartach, żeby produktywnie spędzić czas zimą w Tyliczu. W okolicy możesz skorzystać także ze sztucznego lodowiska, górki dla małych dzieci z sankami, kuligów z pochodniami, grillowania przy akompaniamencie biesiadnej muzyki i regionalnego trunku, spacerów, wód mineralnych oraz z relaksu i odnowy biologicznej.

Przyjeżdżając do Tylicza na dłużej można zatrzymać się w jednym z licznych hosteli czy pensjonatów [-> Meteor]. Miejscowość oferuje również kwatery prywatne i coraz bardziej popularne agroturystyki. Każdy z pewnością znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>