Czego spróbować będąc w Czaplinku?

Ostatnio coraz częstszą wakacyjną destynacją staje się małe miasto położone w północno- zachodniej Polsce miedzy jeziorami Czaplino w Drawsko, czyli Czaplinek. Wyróżnia się ono przede wszystkim rozwiniętą bazą noclegową ()- znajdziemy tu każdy typ noclegu. Ponadto nie ma także żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do stołowania się czy też ze znalezieniem dobrze zaopatrzonego sklepu spożywczego. Wykreślając nocleg i pożywienie wystarczy jeszcze znaleźć ciekawe atrakcje. Czego koniecznie musimy spróbować, będąc w Czaplinku? Przede wszystkim wszystkiego, co wiąże się z wodą. A zatem na początek- żeglarstwo. Kto jeszcze tego nie próbował niech koniecznie spróbuje wyruszyć żaglówką na jezioro i poczuć emocje, których doświadczają żeglarze. Ponadto, choć wydaje się to nieprawdopodobne, jeziora te także idealne miejsce do windsurfingu, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych osób. Co jednak jest najbardziej niezwykłe, w Czaplinku spotkamy oferty nauki nurkowania! Okazuje się bowiem, że nie trzeba jechać do tropików, by stać się płetwonurkiem.

Warto także oczywiście wybrać się na przejażdżkę kajakiem czy łódką po jeziorze, powędkować oraz po prostu pokąpać się i popływać wpław. Kolejną świetną atrakcją, którą trzeba wypróbować, jest spływ kajakowy po rzece Drawie. Taki spływ będzie na pewno zapamiętany na długie lata przez każdego. Warto również zrobić sobie dzień odpoczynku i wybrać się na rejs stateczkiem spacerowym po jeziorze Drawsko. Możemy wtedy zrelaksować się i spokojnie podziwiać niezwykłą przyrodę. Kolejną rzeczą, której koniecznie należy spróbować jest strzelectwo. W Czaplinku bowiem znajdziemy rekonstrukcję dawnego grodu „Sławogród”, gdzie możemy skorzystać z warsztatów w strzelaniu z łuku czy też rzucaniu włócznią. Co więcej- jeśli chcemy jeszcze bardziej zanurzyć się w historię dobrym pomysłem jest wycieczka do pobliskiej kuźni ceramicznej w Siemczynie czy też do żelisławskiego „Zapiecka”, gdzie możemy nauczyć się ceramiki, wikliniarstwa i wielu innych dawnych robótek. Czy to koniec atrakcji? Oczywiście, że nie! Będąc w Czaplinku należy choć trochę zintegrować się z przyrodą, w ten sposób odpoczniemy znakomicie od zgiełku codziennego życia. Najlepiej jest wybrać jedną z czterech dostępnych ścieżek przyrodniczych i pokonać ja rowerem albo pieszo. Należy także poznać choć kilka bytujących tu gatunków ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>