Cisza i spokój w Uhercach Mineralnych

Osoby szukające spokojnego i cichego miejsca, gdzie kontakt z dziką naturą to najważniejszy atut, z pewnością powinny zatrzymać się na dłużej w miejscowości Uherce Mineralne. Baza noclegowa [widoczna na ] jest tu dostępna na przestrzeni całego roku i składa się przede wszystkim z pensjonatów i kwater prywatnych. Nie można narzekać na brak miejsc nawet w sezonie, choć wtedy robi się tu najbardziej tłoczno na przestrzeni całego roku. Uherce cieszą się  popularnością wśród turystów, jednak najczęściej jest to miejscowość traktowana jako przejazdowa. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej ze względu na walory naturalne, jak i na zabytkowe miejsca warte odwiedzenia.

Ciekawe tereny warto odwiedzić, wybierając się na wycieczkę rowerową. To dobre połączenie aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem. Szlaki rowerowe wyznaczone są w dopracowany sposób, dzięki czemu nie można ominąć najpiękniejszych miejsc. Dostosowane są również pod względem trudności i długości. Co można tu obejrzeć? Przede wszystkim dwie obronne budowle świadczące o dawnym charakterze tej miejscowości. Jedną z nich jest zabytkowy kościół, pochodzący z osiemnastego wieku z charakterystycznymi murami obronnymi oraz stojącą obok dzwonnicą. Bardzo ciekawy pod względem architektonicznym i zachwycający pod względem wizualnym.

Drugą budowlą obronną na tym terenie jest dawny dwór szlachecki, pochodzący z drugiej połowy dziewiętnastego wieku. Obok znajduje się także park, a w nim charakterystyczny pomnik przyrody, szesnaście ustawionych w jednym rzędzie starych lip. Jest tu także cmentarz sprzed II wojny światowej [zobaczyć można na wikipedia.org/wiki/II_wojna_swiatowa]. Przed wspomnianym wcześniej dworem szlacheckim stoi figurka Matki Boskiej.

Te i wiele innych miejsc w Uhercach Mineralnych wartych jest uwagi. Wycieczkom towarzyszyć będą niezapomniane krajobrazy, spowodowane typowym dla Bieszczad ukształtowaniem terenu. To miejsce da osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku i spalin samochodowych. Jest tu cicho i spokojnie, nie ma tłumu turystów i każdy może liczyć na odrobinę prywatności. Dzięki temu, że jest to dość kameralna miejscowość, można liczyć na wyjątkowo owocny wypoczynek i relaks na łonie natury. Jednocześnie nie brak miejskich atrakcji, których można zaznać w pobliskich miejscowościach. Warto zająć się rezerwacją miejsc już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>