Brenna – dla wielbicieli pieszych górskich wędrówek

Brenna to z całą pewnością cenna miejscowość dla zwolenników pieszych wędrówek. Beskid Śląski jest doskonale zagospodarowanym terenem pod względem turystycznym. Szlaki górskie są tu gęste i bardzo dobrze oznakowane. Prowadzą przez schroniska, punkty odpoczynkowe oraz wyciąg krzesełkowy i przedstawiają różnorodny poziom trudności.

Najpopularniejszy szlak wychodzący z Brennej, to ten prowadzący na Błatnią, szczyt znajdujący się 921 m n. p.m. Z miejscowości prowadzą dwa szlaki, zielony oraz czarny. W pewnym punkcie łączą się ze sobą. Podejście pod górę jest nieco strome, więc szlak jest nieco wymagający. Po drodze będziemy mijać punkty gastronomiczne, więc w razie czego można nabrać sił przy smacznym posiłku.

Z kolei zimą Brenna stwarza doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Na terenie gminy funkcjonują aż trzy wyciągi narciarskie: Świniorka, Brenna WęgierSKI oraz Po Starym Gronie. Swoją drogą szlaki, wytyczone w gminie pod pieszą turystykę, doskonale też sprawdzą się zimą. Szlak prowadzący na przykład na Trzy Kopce można spokojnie pokonać z dziećmi. W zamian będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki. Na szczycie znajduje się też schronisko, gdzie można zjeść regionalne wyroby i napić się piwa. Zresztą nie trzeba daleko się wybierać, jeśli jesteśmy spragnieni skoku adrenaliny. W samym centrum miejscowości znajduje się bowiem Park linowy Orla Perć. Park można pokonywać na kilku trasach: zielona, niebieska, czarna oraz orla baszta. To doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Ze względu na swoje nadrzeczne położenie Brenna ma też warunki do uprawiania sportów wodnych. W mieście znajdują się ośrodki z basenami. Zresztą bez problemu znajdziemy noclegi w luksusowych obiektach na terenie gminy Brenna. Do Brennej zawędrowała też moda na apartamenty na wynajem. Baza noclegowa Brennej spełni najbardziej zróżnicowane potrzeby klientów.

Dni wolne od pieszych wędrówek warto przeznaczyć na zwiedzanie. W samej Brennej niestety nie ma zbyt wielu zabytków. Za najstarszy uchodzi Kościół św. Jana Chrzciciela, powstały pod koniec XVIII wieku. Brenna słynie również z Dworu Kossaków oraz Chlebowej Chaty. Od pewnego czasu można również podziwiać Obserwatorium Nietoperzy. Region Beskidu śląskiego upodobały bowiem sobie te zwierzęta. Niskie ceny, ciszę i spokój, to z całą pewnością znajdziemy w Brennej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>