Aktywny wypoczynek w Sielpi Wielkiej

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku i planujesz urlop w sezonie wakacyjnym, z pewnością zainteresuje Cię malownicza miejscowość o nazwie Sielpia Wielka. Tutaj co roku zjeżdżają się turyści z całej Polski, aby cieszyć się urokami okolicznych krajobrazów i korzystać z atrakcji regionu przygotowanych przez miejscowych gospodarzy. Sielpia Wielka znajduje się w województwie świętokrzyskim, niedaleko gminy Końskie, nad jeziorem Sielpia i rzeką Czarna – dopływem Pilicy. Korzystne ukształtowanie terenu oraz będący główną atrakcją zalew, powodują, że co roku nie brakuje tu turystów.

Te tereny wyjątkowo bogate są w walory naturalne. Przepiękny zalew, świetnie przystosowany dla turystów, otaczają sosnowe lasy. Jak wiadomo, mają one wyjątkowo korzystny wpływ na zdrowie z uwagi na świeże powietrze jakiem emanują. Przepięknie wytyczone ścieżki spacerowe są jednym z wielu ich atutów. Można tu zaznać spokoju i relaksu z dala od zgiełku miejskiego. Przez tereny Sielpi Wielkiej przebiegają także liczne szlaki turystyczne piesze. Chcąc wybrać się na dłuższą wycieczkę, można znaleźć wiele ciekawych możliwości. Szlaki są opisane i dostosowane pod względem długości i trudności, dlatego można wybrać coś na miarę własnych możliwości. Dużą atrakcją są także liczne trasy rowerowe. One także są powodem, dla którego licznie przybywają tu turyści z całej Polski. Wspaniałym trasom towarzyszą niezapomniane krajobrazy, które zachwycą oko nawet najbardziej wymagającego podróżnika. Jeśli znudzisz się plażowaniem i spacerami po okolicznym lesie, możesz także skorzystać z usług okolicznej wypożyczalni sprzętu wodnego. Znaleźć tu można rowery wodne, kajaki, łódki oraz inne atrakcje, z których chętnie korzystają przyjezdni. Ceny są przystępne, a sprzęt w dobrym stanie technicznym. Panorama okolicy ze środka zalewu wygląda zdecydowanie przepięknie. W Sielpi Wielkiej znajduje się także wspaniałe muzeum techniki – Muzeum Zagłębia Staropolskiego. Jego zawartość jest imponująca, a siedziba znajduje się w klimatycznej starej fabryce. Z pewnością warto je odwiedzić.

Bogata jest także baza noclegowa Sielpi Wielkiej. Z uwagi na chętnie przybywających turystów, powstały tu liczne ośrodki noclegowe (Sielpia – meteor) proponujące komfortowe warunki pobytu. Chcąc zarezerwować nocleg w sezonie wakacyjnym trzeba to zrobić z wyprzedzeniem czasowym. Noclegi w Sielpi Wielkiej cieszą się dobrymi opiniami i popularnością także ze względu na świetne warunki w kwaterach prywatnych, oferowanych przez okolicznych mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>